2017

Event Description

75A1C7C8-8459-4E8E-8C0F-82A5490C157C

PROGRAMME

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku
Georg Philipp Telemann – Concerto polonois G-dur
Grzegorz Gerwazy Gorczycki – Polonez balowy
Joseph Tawadros – Eye of the Beholder
Joseph Tawadros – Permission to Evaporate
Joseph Tawadros – Give or Take
Joseph Tawadros – Kindred Spirits
Joseph Tawadros – Point of Departure
Joseph Tawadros – Sleight of Hand
Adam Wesołowski – Gliss Dance
Joseph Tawadros – Constantinople

Finał 12. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego zapowiada się niezwykle spektakularnie. 3 grudnia w sali koncertowej NOSPR usłyszymy Josepha Tawadrosa, Valeriy Sokolova i Morphing Chamber Orchestra Vienna we wspólnym projekcie.

Tawadros – gwiazda tegorocznej edycji BBC Proms Dubai – uważany jest za wiodącego na świecie wirtuoza oud i kompozytora. Wprowadził nieznane dotąd dźwięki oud w główny nurt kultury zachodniej. Koncertuje w całej Europie, Azji, USA i na Bliskim Wschodzie, współpracując z wieloma słynnymi artystami. Występował i nagrywał z Australian Chamber Orchestra i Academy of Ancient Music w Londynie, co czyni go pierwszym i jedynym australijskim kompozytorem, którego muzyka została zaprezentowana przez tę prestiżową orkiestrę.

Sokolov jest wybitnym skrzypkiem z Ukrainy, stypendystą Yehudi Menuhin School, laureatem licznych znaczących nagród muzycznych. Koncertował w wielu słynnych salach, takich jak Wigmore Hall, Lincoln Center, Mariinsky Theatre czy Musikverein w Wiedniu. Występował ze znakomitymi orkiestrami: Tonhalle Orchester Zürich, Chamber Orchestra of Europe, Orkiestrą Symfoniczną Bazylei, Rotterdam Philharmonic Orchestra, Orchestre National de France, Tokyo Symphony Orchestra oraz Orkiestrą Mozarteum w Salzburgu.

Concert Hall
40-166 Plac Wojciecha Kilara,
Katowice
Poland